O principech, filozofii, přístupu i lidech.

Domnívám se, že každý člověk v životě může udělat pár špatných rozhodnutí. Všichni jsme v takové situaci hledali pomoc, řešení, naději nejen u odborníků.

Mnozí z nás skutečně mohli určité řešení najít, ale někteří žádné řešení nedostali, jen jsme konzumovali lži, vymyšlené scénáře. Důvod? Jednoduchý. Více, či méně podstatnou část toho, co jsme vydělali, jsme zaplatil za příslib vyřešení situace, ve které jsme se ocitli.

Nikdo nám však nebyl schopen a ochoten říct to, jak se věci skutečně mají a že je nutné udělat tohle nebo tohle. Vzali bychom dnes mnozí zavděk i to, kdyby nám v minulosti byli lidé ochotni sdělit, že problém nemá řešení. A že je nutné se připravit na negativní dopady.

Bylo by to sice něco, co nikdo v úvodu slyšet nechce, ale nakonec by to bylo lepší, než přijít o důvěru, naději, iluze, mnohdy svobodu, vlastní život, zdraví a v poslední řadě i větší nebo menší finanční prostředky, které se nakonec jeví až jako druhořadé. Hlavní prolém je ten, že mnozí lidé při řešení své situace důvěřovali a byli oklamáni, zrazeni, okradeni.

A proto po celém tomto martýriu, kdy i my sami jsme byli objekty nekalých a zištných praktik a kdy cena za zjištění, jak věci a procesy skutečně fungují, byla vysoká, jsme v sobě začali živil myšlenku, že vše předáme dalším lidem, kteří se do různých životních situací dostávají, aby v případě hledání řešení, pro více či méně závažné životní situace, předešli chybám, které by pro ně mohly být zásadní.

Při této cestě jsme postupně potkávali zajímavé, schopné a inteligentní lidi, kteří zastávají podobné názory a hodnoty a založili jsme po letech sbírání zkušeností společnost a následně také spolek, ve kterých dnes radíme lidem a hledáme řešení jejich problémů v životních situacích, kterým se rozhodli nebo byli donuceni vlivem okolností čelit.

Získáváme si svou pozici na trhu, nikoli tím, že máme nejnižší cenu nebo naopak nejkvalitnější hmotný produkt, budujeme s lidmi korektní vztahy a vytváříme si pověst, řešíme řešitelné a neslibujeme nesplnitelné. O to víc nás těší, že můžeme říci, že v důsledku naší spolupráce klienti odchází bohatší, než-li přišli a to i přesto, že v naší společnosti zanechají své finanční prostředky.

Desítky let zkušenosti a z toho plynoucí znalosti, schoponosti a dovednosti, jsou tím, co vám můžeme nabídnou při řešení vaší situace. Přijďte k nám proto na nezávazný meeting u šálku dobré kávy a my si váš příběh rádi poslechneme.

Chci si dát nezávaznou kávu.

Položky označeny * jsou povinné
Jakub Wojčík - autor
 • Autor článku: Jakub Wojčík
 • Zakladatel a nositel myšlenek spolku Českého Fair Trade Institutu z. s.
 • Seniorní konzultant v ČFTI s.r.o.
 • Více o autorovi.
Co o nás aktuálně lidé říkají?
 • "Dobrý den, děkuji za odpověď...do Rubikonu jsem už volala, také žádné přísliby nezajišťují, ani pracák ne. Zkusím se obratit na ty pracovní agentury. Moc se mi líbily ty vaše články co píšete třeba k těm tématům vězeňství. To by si měl hlavně přečíst ten můj syn... Děkuji" Dagmara Zamarská 22.5.2021
 • "Dobrý den, děkuji vám moc za radu určitě se vám ozvu kdybych potřebovala pomoct. Jsem ráda že jste mi pomohl a poradil..Růžena Nekvapilová" 9.6.2021
 • "Mockrát vám dekuji opravdu s pozdravem Monika Iltis" 10.6.2021
Co o sobě říkáme my?
 • Nevyřěšíme všechny problémy a všech lidí, ale uděláme maximum pro vyřešení těch, kteří se na nás obrátí.
 • Otevřeme svým klientům v pravý čas oči, aby následný střet s realitou byl lépe snesitelný.
 • Peníze si od svých klientů vezmem pouze do okamžiku, dokud jsme přínosem a situaci / problém / problematiku umíme řešit.
 • Nikdy nemůžeme garantovat výsledek, ale můžeme garantovat maximum možného.