Co se skrývá za oponou naší práce

Tak hned na úvod asi vaše myšlenka typu: "Další prázdná neziskovka, která žije z peněz daňových poplátníků a kdo ví, kde ty peníze končí." Tak vám hned odpovíme: "Ne, nejsme příjemci žádných dotací, ani grantů z vašich peněz". A z čeho tedy žijeme? No z toho, co sami vyděláme na e-shopu nebo na formulářích. A to všechno zpátky nasypeme do neziskovky.

Věříme, že občané si dokáží představit, jak časově náročná a na organizační, prezentační a realizační schopnosti je přímá činnost, která způsobí, že myšlenky, koncepty, záměry a plány naší neziskové organizace měníme v realitu.

 • Komunikace s blízkými osobami nebo osobami v přímém výkonu trestu odnětí svobody (písemná, elektronická, telefonická - vyhodnocování psychologických profilů žadatelů o spolupráci, žadatelů o věcnou, formální, finanční podporu.)
 • Příprava podkladů pro zainteresované osoby, instituce, organizace (formování myšlenek do obsahu, který má potenciál být především pochopen, zajišťování vstupních dat, analýzy, predikce, tvrdá a obsáhlá data a jejich zpracování).
 • Zajišťovájí nájemního, podnájemního bydlení, nebo ubytovacích služeb pro propuštěné odsouzené (velmi náročná komunikace se samosprávními celky, poskytovateli ubytovacích služeb a majiteli bytových jednotek).
 • Konsolidace a řešení dluhové spirály (mapování závazků, komunikace s oprávněnými subjekty, komunikace s oprávněnými poskytovateli služeb aj...).
 • Osobní setkání při řešení konrétních případů začleňování propuštěných osob, ale i při diskuzích, řešeních dlouhodobých záměrů.

A to vše výše uvedené za "děkuji" a pocit dobře odvedené práce s vyšším cílem - zlepšit život jednotlivcům i celé společnosti, ochránit oběti tresných činů před novými útoky pachatelů trestné činnosti. Ušetřit peníze daňových poplatníků. Připravit podmínky pro nový začátek propuštěných osob a vyřešit řešitelné pro další znevýhodněné osoby, které potřebují naši pomoc, proto se domníváme, že byste měli využívat naše formuláře a nakupovat na našehom eshopu. Nakoupíte užitečné a za dobré peníze a zároveň podpoříte všechny, kterých se vězení týká.

Malá část občanů si však dokáže představit, jak časově náročná a na schopnosti a znalosti přísná je činnost, která způsobí, že některé weby jsou pro občany k nalezení a některé ne. A proto vám poskytneme malé okénko k nahlédnutí za oponu naší práce v online světě, abychom pro vás byli k nalezení.

Pronajímáme si a provozujeme obsahový web www.cfti.cz, na kterém je významné množství užitečných a věcně správných informací nejen k problematice vězeňství a který slouží jako informační zdroj blízkým osobám odsouzených osob, či osobám jenž přímý výkon trestu v nejbližší době čeká, kdy tyto osoby prostřednictvím vyhledávací sítě internet a prostřednictvím vyhledávačů samy a z vlastní iniciativy vyhledávají a zajišťují informace a podklady pro řešení problematiky vězeňství.

Proto, aby se obsahový web těšil nejen přízni návštěvníků, ale především přízni vyhledávacích algoritmů např. Google, Seznam, Yahoo, Bing, musí být náš obsah na hledané výrazy nejkvalitnější, nejoriginálnější a nejrelevantnější. Aby se obsahový web umístil na prvních pozicích ve výsledcích vyhledávání je k tomu zapotřebí vynakládat vysoké energické, časové i finanční zdroje na:

 • Platba domény www.cfti.cz.
 • Platba za webhostinge domény www.cfti.cz.
 • Tvorba věcně správného a užitečného obsahu (Autorské články, Copywriting).
 • Tvorba a úprava webu na doméně www.cfti.cz.
 • Tvorba a úprava interaktivních formulářů na subdoméně www.formulare.cfti.cz (Programátorské práce).
 • Platby za využívání softwarových nástrojů pro práci odborníků pro optimalizaci webu pro vyhledávače, odborníků na obsahový marketing.
 • Platby za využívání softwarových nástrojů pro přímou interakci s návštěvníky webu www.cfti.cz (Online chat).
 • Grafická činnosti při tvorbě autorských článků, propagačních materiálů v off-line i on-line síti.
 • Tvorba a správa stránek na sociálních sítích Facebook a Instagram (Český Fair Trade Institut).
 • Propagace novinek a důležitých informací prostřednictvím placených kampaní na sociálních sítích.
 • Tvorba, správa a platba fulltextové a obsahové reklamy ve vyhledávací a obsahové síti internet prostřednictvím poskytovatele reklamního prostoru Google a nástrojem Google Ads.

Jak spolupráce se spolkem funguje??

Přoběhne úvodní telefonická, emailová nebo osobní konzultace a úvodní analýza vaší situace. V této nám popíšete váš problém , předložíte vlastní úhel pohledu na podstatné skutečnosti a okolnosti. Celou věc tedy prodiskutujeme. Pokud usoudíte, že náš pohled na problematiku, kterou nám předestřete, je v souladu s vaším očekáváním, vyzveme vás, abyste nám zaslali písemné shrnutí situace a také abyste nám zaslali formou příloh všechny materiály, které se dotčené věci týkají. Tímto navazujeme spolupráci a my začínáme pracovat a podrobně analyzovat vaše vyjádření a listinné materiály, včetně dalších procesů, které zjišťovací fázi podporují. Následně připravíme report a souhrn zásadních poznatků. Stejně tak připravíme návrh na postup k řešení vaší situace. Pokud vyberete řešení, které bude obsahovat nebo vyžadovat právní služby a servis, tak následně pro vás zajistíme cenovou nabídka na tyto služby, kterou pro vás necháme zpracovat od právníků nebo advokátů. Pokud se rozhodnete využít právních služeb a servisu od námi doporučených právníků nebo advokátů, převezmou tito vaši věc do výhradního zastoupení.

Víte, že...

 • Každý rok, který udržíme propuštěnou osobu na svobodě, ušetříme státu (tedy i vám - daňovým poplatníkům) více jak 600tis na nákladech, které stojí 1 odsouzená osoba ve výkonu trestu za rok

Na čem aktuálně pracujeme v našem spolku:

 • Vytvářime komunitu lidí a organizací, která je důležitou základnou pro úspěch v našem snažení.
 • Snažíme se pomáhat jednotlivcům i skupinám osob, které řeší některou z problematik, které je přivedly na náš web. Více informací zde
 • Vyvíjíme a poskytujeme aplikace, které usnadňují vytváření jednoduchých žádosti a návrhů.
 • Snažíme se o legislativní změny, které by mohl usnadnit řešení krizových situací pro jednotlivce i skupiny osob. Více informací zde
 • Vyvíjíme centrální platformu, na které lidé uspokojí své potřeby a potřeby svých blízkých na jednom místě.